פיתוח קול

בשירה אנו משתמשים בכלי הנגינה הקרוב ביותר לנו, הרי הוא הגוף. בלימודי פיתוח הקול לומדים כיצד להשתמש בגוף כדי לתמוך במיתרי הקול ולהפיק את הצליל המיטבי לא מאמץ. 

תשומת לב מיוחדת מוקדשת לבחירת הרפרטואר. נלקחים בחשבון היכולת הקולית, טעם התלמיד, יחד עם הצורך להביא לתלמיד/ה את עולם השירה על כל גווניו ובתקופות היסטוריות שונות. 

רוב היצירות נלמדות בשפה בה נכתבו, ובכך לומדים הגיה נכונה (דיקציה).
בנים ובנות יכולים להתחיל את הלימודים גם לפני שהקול מתחלף בגיל ההתבגרות. השיעורים הם פרטניים ואורכים 60 דקות בשבוע. בנוסף מתקיימים שיעורים משותפים בליווי פסנתר. כמו כן נדרשים התלמידים להשתתף במקהלת הקונסרבטוריון ובהרכבים קוליים כדי לצבור נסיון במה ונסיון בשירה מול קהל.

 

מקהלת הקונסרבטוריון מאפשרת לכל תלמיד לעשות את צעדיו הראשונים בתחום השירה: ניתן להתחיל לשיר במקהלה כבר מגיל 6 והתלמידים נהנים מהיכרות עם רפרטואר של מוסיקה ישראלית ומוסיקה קלאסית. המקהלה משתתפת בכנסים של משרד החינוך ובקונצרטים בקונסרבטוריון ומחוצה לו. כל ילד שאוהב לשיר מוזמן להצטרף למקהלת הקונסרבטוריון.

 

ההרכב הווקאלי הוא הגוף שבו שרים הזמרים המתקדמים יותר ובו פוגשים התלמידים את היצירות האיכותיות והמורכבות ביותר שנועדו לזמרים ברמה גבוהה.

זביאגין מריה- רכזת מחלקה

פיתוח קול, מקהלה צעירה

קורבצ'בסקי נטליה

פיתוח קול