קונצרט הידידים

הקונסרבטוריון הוא מרכז תרבותי בעיר באר שבע כבר למעלה מ-50 שנה. לאורך השנים הוא צבר לו מאות ידידים שלימדו, למדו, תרמו, כתוצאה מכך נוצרה קבוצת תושבים בעיר שגדלה בקונסרבטוריון והיא מלאה ברצון טוב להיות חלק מתהליך החידוש של המוסד. 

הקבוצה הזאת, המורכבת ברובה מאנשי רוח בולטים בעיר, איגדנו כקבוצת "ידידי הקונסרבטוריון למוסיקה באר שבע".

לטובת ההשקה הרשמית של "ארגון ידידי הקונסרבטוריון" וביסוס מסורת של מפגש חד שנתי להזדהות עם הקונסרבטוריון הפקנו את  "קונצרט ידידי הקונסרבטוריון": קונצרט מפואר שמתקיים אחת לשנה ומציג את הצלחות הקונסרבטוריון תוך התמקדות בהתפתחות המוסד בעתיד הקרוב והרחוק. 

קונצרט הבכורה "טעימות מוסיקליות" התקיים ב- 1 לאוקטובר 2013 בליווי הסינפונייטה הישראלית באר-שבע, בניצוחו של מאסטרו עומר מאיר ולבר (יליד באר שבע) ובהשתתפות הרכב "טריו ירושלים" בו מנגן הבוגר שלנו – הצ'לן אריאל טושינסקי -  וכן נגינת הסולנים בוגרי הקונסרבטוריון: שמואל אלבז, אסף קליימן ויקי ראובן. 

לצד הסולנים הבוגרים השתתפה אמה נוילנדר בת ה-8 בנגינת כינור, תלמידתו של המורה אלכס גולדבאום בקונסרבטוריון בליווי התזמורת.

הקונצרט השני "ונציה ירושלים" התקיים ב- 2 לאוקטובר 2014 והוקדש כולו לכלי הפריטה. הרפרטואר כלל בחלקו מוסיקה ישראלית מקורית לרביעיית מנדולינות בביצוע רביעיית "קרמן" וחלקו השני הוקדש כולו לאיטליה של ויואלדי.

לרביעיית קרמן הצטרפו נגני הקונטינואו של ה"בארקודה" ונגן הבס הראשון של הסינפונייטה הישראלית באר – שבע וביחד התקבלה תזמורת קאמרית בכלי פריטה. שמוליק אלבז – השתתף כאמן אורח. לבסוף, כמיטב המסורת, הוצג גם דור העתיד – מצטייני הקונסרבטוריון במנדולינה, בנגינת קונצ'רטי של ויואלדי בליווי התזמורת.

הקונצרט השלישי "בסימן פסנתר" התקיים ב- 10 לספטמבר 2015. גם הפעם עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע, בניצוחו של מאסטרו עומר ולבר שליוותה את הפסנתרן ירון רוזנטל (מתוך הרכב "טריו ירושלים"), את ולבר עצמו ותלמיד הפסנתר המצטיין של הקונסרבטוריון, דניאל פיינשטיין, שלומד אצל המורה פאינה אייזנברג.

 

 

 

 

ידידי מרכז המוזיקה